GEEN KOK, GEEN WOK; GEEN SMAAK, GEEN ZAAK
ZIJ HEBBEN JOUW HULP NODIG: TEKEN DE PETITIE VOOR DE AZIATISCHE HORECA
Geen kok, geen wok. Geen smaak, geen zaak. Zo simpel is het. Maar het voortbestaan van jouw favoriete Aziatische restaurants wordt ernstig bedreigd door nieuwe, onwerkbare regels!
Het UWV maakt het voor ons vrijwel onmogelijk om hardwerkende koks aan te nemen. Hierdoor dreigen talloze hardwerkende ondernemers gedwongen te worden hun deuren te sluiten. Opnieuw wordt een vitale beroepsgroep het werken onmogelijk gemaakt op basis van ongegronde verdachtmakingen. Dit is niet alleen slecht voor de ondernemers, maar ook voor de Nederlandse economie én voor jou als consument!
We hebben jouw steun NU hard nodig! De afschaffing van het wokakkoord heeft al een grote impact gehad, met honderden gesloten restaurants als gevolg. Laten we voorkomen dat er nog meer verdwijnen.
Teken NU de petitie en laat je stem horen! Samen kunnen we de Aziatische horeca in Nederland redden.
Teken de petitie hier:
https://bit.ly/red-de-aziatische-horeca
BELANGRIJK: Vergeet niet je handtekening te bevestigen via de link in de e-mail die je na het ondertekenen ontvangt.
Deel dit bericht alsjeblieft met al je vrienden en familie die de Aziatische keuken een warm hart toedragen!
#RedDeAziatischeHoreca #GeenKokGeenWok #Petitie #HorecaInGevaar #SteunDeHoreca #Nederland

Steeds meer Aziatische koks verbannen uit de keuken restaurants luiden noodklok

De Aziatische keuken (horeca)
Regeling voor de Aziatische horeca volgens de (r)overheid.
Let op! De (r)overheid is een criminele en terroristische organisatie!
Daarom gebeurt er momenteel wat er gebeurt, word Wakker!
Regeling Aziatische horeca
Tot 1 januari 2022 gold er een uitzonderingspositie voor restaurants in de Aziatische horecasector, waardoor specialiteitenkoks onder eenvoudigere voorwaarden een werkvergunning konden krijgen. Al sinds 1 januari 2022 zijn de vereisten voor afgifte van een GVVA aan Aziatische koks flink aangescherpt. Hierover meer in onze blog over de Aziatische horeca.
Per 1 juli 2024 is de versoepelende regeling voor de Aziatische horeca volledig komen te vervallen. Wat er precies is veranderd en wat de consequenties hiervan zijn, leest u in deze blog.
Beleidscategorieën
Sinds 1 januari 2022 wordt uitgegaan van twee verschillende beleidscategorieën:
Beleidscategorie 3, paragraaf 19a Ruwav 2014 (oude stijl)
Specialiteitenkoks, die zijn binnengekomen vóór 1 januari 2022 vallen nog onder het oude beleid. Op deze groep is het gewijzigde beleid nog niet van toepassing. Dit betekent dat:
- De wervingsinspanningen drie maanden voorafgaand aan het indienen van de aanvraag niet zijn vereist;
- De vacaturemelding bij het Servicepunt Aziatische horeca slechts drie weken open hoeft te staan;
- Er worden geen aanvullende diploma eisen gesteld.
Beleidscategorie 5, Regulier Aziat. Horeca (nieuwe stijl)
Onder Beleidscategorie 5 (nieuwe stijl) vallen niet alleen nieuw aangetrokken koks, maar ook de koks die na 1 januari 2022 via een GVVA Nederland zijn binnengekomen en die hun vergunning zullen moeten verlengen. Voor deze groep gold vóór 1 juli 2024 dat:
- Er drie maanden voorafgaand aan het indienen van de aanvraag is geworven door de werkgever op de Nederlandse en Europese arbeidsmarkt. Een vacature geplaatst op Indeed.nl; EURES en Werk.nl werd doorgaans als voldoende beschouwd;
- De vacaturemelding bij het Servicepunt Aziatische horeca vijf weken open hoeft te staan.
- Het diploma dient te worden gewaardeerd door het IDW.
Voor de groep die onder dit nieuwe beleid valt, is het vanaf 1 juli 2024 een stuk moeilijker om een werkvergunning te verkrijgen, dan wel te verlengen. Op grond van de nu beschikbare informatie hebben wij de belangrijkste veranderingen op een rij gezet.
Prioriteitsgenietend aanbod
Op een aanvraag kan positief worden beslist in geval is aangetoond dat er in Nederland of de EU/ EER/ Zwitserland geen kandidaten aanwezig zijn voor de gevraagde functie. Deze groep kandidaten wordt het prioriteitsgenietend aanbod genoemd. Bij het beoordelen of sprake is van prioriteitsgenietend aanbod wordt gekeken naar de kandidaten die voldoen aan de reële functie-eisen, en die zonder werkvergunning in Nederland mogen werken. Onder dit aanbod vallen echter ook kandidaten die 'geschikt kunnen worden gemaakt' na een inwerkperiode of scholing.
Het UWV gaat er tegenwoordig van uit dat iedere zelfstandig werkend kok al binnen drie tot zes maanden kan worden omgeschoold tot een gespecialiseerde kok Aziatische keuken. Onder het nieuwe beleid kan dan ook niet langer een vergunning worden aangevraagd voor een Specialiteiten kok niveau 4, en wordt een ervaringseis van twee jaar als 'irreëel' beschouwd. Ook wordt de functie-eis van kennis van de specifieke Aziatische keuken als 'irreëel' gezien door het UWV. Dit zal volgens het UWV een te grote groep van het prioriteitsgenietend aanbod uitsluiten. Hier dient bij het werven al rekening mee gehouden te worden!
Wervingsinspanningen
Waar voorheen genoegen werd genomen met het plaatsen van vacatures op verschillende websites en platforms (het passief werven), wordt er nu verwacht dat zeer actief geworven wordt door de werkgever. Zeer actief werven houdt onder meer in dat de werkgever via deze platforms zelf actief op zoek gaat naar kandidaten, en deze kandidaten direct benaderd. Ook moet er gedacht worden aan samenwerking met instanties als bemiddelingsbureaus en recruitment bureaus, die zowel op de Nederlandse arbeidsmarkt als op de Europese arbeidsmarkt actief zijn. Indien kan worden aangetoond dat er na drie maanden geen geschikte kandidaten zijn gevonden, kan een aanvraag worden ingediend.
Wat vinden wij?
Het is op dit moment nog onduidelijk hoe het UWV het nieuwe beleid zal toepassen in de praktijk. Wat wel duidelijk is, is dat het beleid een aantal gebreken en inconsistenties vertoond, wat tot onevenredige gevolgen zal leiden voor Aziatische horecaondernemers.
Enkele kritische kanttekeningen:
- Om tegemoet te komen aan het gebrek aan Aziatische specialiteitenkoks is in 2014 het oude beleid ingevoerd. Het UWV beaamt echter dat er nog altijd een gebrek is aan Aziatische specialiteitenkoks. Het afschaffen van het beleid rijmt dan ook niet met de achterliggende gedachte van de versoepelende regeling.
- Het Ministerie heeft naar aanleiding van enkele signalen van mensenhandel en -smokkel is in 2022 besloten de regeling stop te zetten. Het is alleen nooit bekendgemaakt hoeveel geconstateerde gevallen van misbruik en uitbuiting zijn geconstateerd bij de Aziatische horeca en of dit representatief is voor de sector. Bovenal zijn wij van mening dat handhaving bij wege van de Nederlandse Arbeidsinspectie een veel geschikter middel zou zijn geweest, dan afschaffing van de regeling als geheel. Hierdoor worden de horecaondernemers die wel alle voorschriften in acht hielden de dupe van iets waar zij part noch deel aan hadden.
- Dat het nieuwe beleid ook wordt toegepast op koks die zijn binnengekomen tussen 1 januari 2022 en 1 juli 2024 is pas bekend geworden ná 1 juli 2024. Ondanks dat zij zijn toegelaten als "specialiteiten koks" op grond de versoepelde wervingseisen, zullen de nieuwe wijzigingen alsnog op hen van toepassing zijn. Een werkgever kon in de jaren 2022 en 2023 niet anticiperen dat aan verlenging van de verblijfsvergunning van hun koks, veel zwaardere eisen gesteld zouden worden.
Voor de werkgevers die al waren begonnen met werven voor de verlenging van hen hier al aanwezige koks, betekende dit dus dat hun wervingsinspanningen na 1 juli niet meer voldeden. De werkgever had hier op geen enkele manier op kunnen anticiperen, terwijl dit grote gevolgen met zich mee brengt voor eventuele verlengingsaanvragen.
Tot slot
De overgang naar het nieuwe beleid brengt vele uitdagingen met zich mee voor Aziatische horecaondernemers. Wij gaan deze uitdagingen graag met u aan, en zien toekomstige procedures hieromtrent dan ook maar al te graag tegemoet. Wij kunnen u daarnaast adviseren over de voorwaarden waaraan onder het nieuwe beleid moet worden voldaan, en met u meedenken over eventuele alternatieven.
Voor vragen over wervingsinspanningen en het aanvragen van een verblijfsvergunning voor Aziatische restaurants, neem gerust contact met ons op. Je kunt ons mailen op info@arslanlitadvocaten.nl of bellen op +31(0)20 223 2466.
Auteur: mr. J. van Putten
(Bron: https://arslanlitadvocaten.nl/vreemdelingenrecht/zakelijk/aziatische-horeca/)

Frequentie therapie is de geneeskunde van de toekomst
Update 26 mei 2025:
Naar aanleiding van mijn bezoek aan Weber Medical samen met mevrouw R. (uitgezaaide zwaar voorbehandelde borstkanker) ben ik nog eens op zoek gegaan of er nieuwe ontwikkelingen zijn met histotripsy. Op een website van de producent van de histotripsy, een machine die via Ultra Sound
kwaadaardige en goedaardige tumoren kan vernietigen zonder gezond
tumorweefsel te beschadigen, staan een aantal abstracten van
dierstudies, patiëntenstudies en lopende studies in zowel Amerika als in
Europa. Meer informatie: https://kanker-actueel.nl/histotripsy-een-vorm-van-ultra-sound-met-gepulseerde-geluidsgolven-en-gasbellen-blijkt-uitstekende-veilige-en-niet-invasieve-techniek-voor-eliminatie-van-levertumoren-daarbij-gezond-weefsel-sparend.html - Informeer jezelf verder!
NEDERLAND WAT IS ER GAANDE?
Een groot deel van de Nederlandse en Belgische samenleving is gehersenspoeld door de omgekochte media.
Er zijn reeds veel mensen ontwaakt (Wakker geworden) door 9/11 in 2001 en de corona periode.
Tip! Bekijk en beluister meer video's en word ook Wakker en Bewust.
Meer video's: https://www.youtube.com/@Nederlandwatisergaande/videos
De Nieuwe Media (Waarheidskrant)
Onze Nieuwsartikelen hebben betrekking op de transitie (overgang) van de Oude Slaven Wereld naar De Nieuwe Vrije Wereld. Het doel van onze Waarheidskrant De Nieuwe Media is onze lezers bewust te maken van hun aardse leven en contact met onze bron. We gaan momenteel door een heftige, emotionele en bijzondere tijd heen. Meer informatie: https://www.de-nieuwe-media.nl/waarheidskrant/
Beste lezer(es), ga jezelf vanaf vandaag ook informeren en deel dit artikel met al jouw vrienden!

ONZE NIEUWSTE BERICHTEN
Femke Halsema, de ongekozen burgemeester van Amsterdam, is een MK Ultra afgerichte Bitch (zie foto's).
Het gros der 'afgestudeerden' is tot heden een idioot met een 'intellectueel randje'
Wij vroegen hogere Veiligheidsdeskundige Ad van Rooij of hij aanvullingen en/of aanmerkingen had over ons eerdere Nieuwsbericht.
OM wil cel voor mannen die Marokkaanse vrouwen prostitueerden in Baarn
DE GEVOLGEN VAN GEDWONGEN UITHUISPLAATSINGEN VOOR KINDEREN EN HUN OUDERS IN TEKST, BEELD EN GELUID
Ouders moeten nu echt gaan samenwerken tegen het onrecht wat Jeugdzorg tot heden veroorzaakt, anders komt er helemaal niets van de grond.
Eens moest het eruit wat je in dit bericht te lezen en te zien krijgt vandaag...
Albert van Duijn, een nazaat van één de 13 satanische bloedlijnen, getuigt over het drama wat zijn oudste zus overkwam en hij schreef bovendien ook een boek "De Rode"over slachtoffer Joost Knevel.
DE GENEESKRACHT VAN PAARDENBLOEMEN
Verbazingwekkend! Nu weten we waarom Monsanto de paardenbloemen heeft aangepakt.
Vele Nederlandse burgers financierden jarenlang hun eigen ondergang!
DE STEM VAN HET VOLK!
WORD WAKKER, GA OOK ONDERZOEK DOEN EN STA OP VOOR JEZELF EN JOUW MEDEMENSEN!
HET SATANISCHE PEDO NETWERK IN BODEGRAVEN
'Als bestuur, gemeente en OM zoveel moeite doen om "mafklappers" de mond te snoeren dan zegt dat genoeg...'
Binnenkort volgt de ontknoping, blijf ons volgen middels onze berichten.
DE MACHT VAN DE ONZICHTBARE BANKIERS
Een oneerlijke strijd van de 0.1% tegen de 99.9%?
HOE EN WAARMEE KUNNEN WIJ DE NOG DEELS SLAPENDE NEDERLANDSE BEVOLKING MASSAAL WAKKER SCHUDDEN?
Robert van de Luitgaarden, (erkend slachtoffer van seksueel misbruik in zijn kinderjaren) over zijn aangifte tegen journalist / rechtbankverslaggever Chris Klomp.
De Terugkeer van de Vrije Mens!
Dit is misschien wel de beste aflevering die er is van de Trueman show.
Word ook Wakker! Ga zelf ook onderzoek doen en kom tot besef! Jezelf overtuigen is de beste overtuiging die er is!
Maak kennis met bezield uitvinder Willibrordus van der Weide.
We zijn een Republiek en geen democratische rechtsstaat!
HET KAF WORDT VAN HET KOREN GESCHEIDEN
Breaking News:
Het team van Trump heeft het artikel op De Nieuwe Media gelezen.
NPO1, dinsdag 10 juni 2025 NOS journaal van 13.00 uur: Freemason, Greta Thunberg, wordt door de duistere NOS weer van stal gehaald.
De aarde wordt groener en dat is een groot probleem voor de klimaatdoemcultus, wilde planten en gewassen, zijn dol op CO2.
Momenteel ligt de hele Alternatieve Media onder vuur en een vergrootglas!
UPDATE MED BEDS
Medische bedden genezen duizenden patriotten in de VS – Militaire alliantie vereist verplichte training vóór toegang!
Slachtoffers van satanisch ritueel misbruik vinden binnen de psychiatrie vaak geen gehoor voor hun jeugdervaringen van extreem geestelijk en lichamelijk misbruik. Het gebrek aan erkenning roept grote vraagtekens op bij de diagnose en behandeling van deze patiënten. Meer informatie: https://www.ellaster.nl/2020/06/27/bekneld-in-de-psychiatrie/
Dit speelt niet alleen in Nederland, maar in heel Europa en met Amerika voorop.
Het huidige vaccinatieprogramma in Nederland en de rest van de wereld zijn de eerdere Mengele praktijken uit de Tweede Wereldoorlog.
GEEN KOK, GEEN WOK; GEEN SMAAK, GEEN ZAAK
ZIJ HEBBEN JOUW HULP NODIG: TEKEN DE PETITIE VOOR DE AZIATISCHE HORECA
We gaan met dit bericht alle Nederlandse D66 rechters wraken en verzoeken om in de rechtbank plaats te maken voor eerlijke en bewuste rechters met een warm hart en werkend geweten.